יום רביעי, 28 במרץ 2012

מירה, מירה שלי

לפני מספר חודשים, נתבקשתי להציע לחברת אופנה מאוד גדולה שעבדתי איתה, פרזנטורית חדשה.

מדובר ברשת אופנה למידות גדולות, למרות שאין באף פרסום שלה את המילה מידות ו/או גדולות, למרות שכבר כמה שנים טובות, הפרזנטורית שלה היא במידה צנומה מינוס, אבל היא רשת אופנה למידות גדולות. במסגרת הקמפיין החדש והרענן שהציע לרשת משרד הפרסום, הפרזנטורית החדשה תהיה גיבורת פרסומת "מיוזיקל", בו היא מפזזת, שרה, ומאחוריה פמליית מלווים מרקדת, וזה כמובן העתק של פרסומת מחו"ל בה הכוכבת היא לא אחרת מאשר שרה ג'סיקה פארקר שכידוע מידותיה "שופעות" להחריד... וכך, בחיפושינו אחר שרה ג'סיקה פארקר השופעת הישראלית, העליתי הצעה לבחור בפרזנטורית שמתאימה בול לתפקיד- היא זמרת, שחקנית, רקדנית מופלאה, יפה להחריד וכן, מידותיה תואמות בדיוק למידות שאותה רשת אופנה מתפארת בהן, אישה גאה, שלמה ומצליחה, אחת שלא נגועה ברגשות האשם והנחיתות, בדימוי עצמי בעייתי וכו', בהם נגועות לצערנו רוב נשות ישראל בימינו. מירה עוואד, הלא היא מושלמת לתפקיד, היא תהיה פרזנטורית כה אהובה, בדיוק כמו ברוקדים עם כוכבים, כמו בדמות של אמאל בסדרה המופלאה של סייד קשוע "עבודה ערבית", כמו בייצגה אותנו באירוויזיון, היא משדרת נשיות חזקה, מתפרצת, חוצת גבולות, מאתגרת, ומסמלת יותר מכל שאישה היא קודם כל אישה, לפני שהיא אימא, לפני היא ערבייה, לפני שהיא גבוהה או נמוכה, לפני שהיא ישראלית, היא קודם כל אישה. ומירה באמת כל כך כל כך מוכשרת, שאפשר רק לקנא בה, את טייטל הערבייה כבר מזמן שכחנו, כי את מי זה מעניין באמת? ומה זה אומר בכלל? היא מודרנית, היא משוחררת, היא מלאת שמחת חיים, ואלו הם ערכי המותג של אותה רשת האופנה, כך לתומי חשבתי.
שלמה ושמחה עם ההצעה המקורית שלי, בתוך חדר עמוס גברים+ יחצ"נית מפורסמת מאוד+ 2 מעצבות (שלפי המבע הניבט על פניהן, נכון יותר לכנות אותן שתי עצובות...) קשות יום ומיואשות, הצעתי את מירה עוואד כפרזנטורית, תוך שאני מציגה את תמונותיה המהפנטות על מסך הפלזמה.
את התגובות שקיבלתי קשה לי לתאר, חוץ מלומר לי שאני עוכרת ישראל ושעליי להתבייש שהעזתי בכלל לחשוב שהיא תוכל לייצג את רשת האופנה, היה שם הכול, "תרדי מזה" אמר הצלם, "היא תעורר אנטיגוניזם", מנהל משרד הפרסום בכלל לא דיבר, הוא השתנק תוך שסימן בידו לבעלים את הסימן "לא!", היח"צנית הנאורה פשוט צחקה, כן היא, האישה, צחקה, 2 המיואשות בהו בחלל... והבעלים אמר שהיא אולי נראית מתאימה אבל המנכ"ל של הרשת בכלל גר בהתנחלות והוא "יקבל חום" אני מצטטת, אם ערבייה תייצג את הרשת שלו.
הגוש הטורדני שמופיע תמיד בשעות של עלבון ובושה גדולה איים לחנוק את גרוני, לחלוחית עלתה בעיניי, כיביתי את המחשב הנייד שלי, מצד אחד התעצבתי, כי איך ייתכן שהבחורה המוכשרת והמופלאה הזו, טובה לייצג אותנו באירוויזיון, אבל לייצג נשיות, עבור חברת אופנה שמתיימרת לייצג "גירל פאוור" נפסלת על הסף, עם זאת שמחתי. שמחתי שאני לא כמותם, שלפחות בשבילי מירה היא באמת אישה וקודם כל אישה. פחדנים, זה הם שצריכים להתבייש, לא אני, חשבתי לעצמי, בעוד אני מקפלת את המחשב הנייד וטומנת אותו בתיק, פחדנים... איך בכלל חשבתי שחבורת גברים שוביניסטים פרימיטיביים שכאלו, יעלו על דעתם שאישה ערבייה, משכילה, חזקה ומוכשרת, תייצג את הרשת שלהם? הרי הם שונאים כאלו נשים, הם אוהבים נשים מושפלות, נשים יפות ואבודות שאפשר לשחק בהן כבמריונטות, אפשר לדחות להן תשלומים אפשר גם לא לשלם להן כלל, הן הרי נשים, הן לא תעזנה להתלונן, הן תקבלנה את הסטירה ועוד תרגשנה אשמות, ועוד תבואנה ותבקשנה עוד סטירה ועוד אחת. לא אני! לא אני!
באותו היום, ואחרי חודשים של עיכובי תשלומים על עבודתי הנאמנה, וחודשים שהעסק שלי על סף קריסה בעקבות הפרת חוזים והסכמים מצד אותה רשת, הודעתי להם שאני מפסיקה לתת להם שירות, מספיק לי לקבל מכות ולשתוק! אותי, בניגוד אליכם, רשת אופנה למידות גדולות המייצגת נשיות בישראל, אותי כן מייצגת אישה כמו מירה, וכן, היא דמות נערצת בעיניי, וכן היא ערבייה, וכמוה, גם אני חזקה וגאה. כך נפרדתי מהרשת הזו, לשמחתי. עברה כבר חצי שנה ועדיין לא שילמו לי על חודש העבודה האחרון, אני אישה, מותר להם, הרי אני לא אתלונן, אני לא אתקומם, אני אישה...
ומירה שלי, אני בטוחה שהיא רק תלך ותצליח, עם האמת שלה, והחיוך, בעוד הם, הם תמיד יישארו חבורה של גברים פחדנים, נצלנים וחשוכים.

מירה עוואד. יפה אבל ערביה רחמנא לצלן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה