יום שלישי, 27 במרץ 2012

Desert Storm


קסם המדבר

 ללא ספק אחת ההשראות והטרנד הבולט בקיץ הקרוב הולך להיות הטרנד המדברי

יש משהו פיוטי, ומרגש במקום החם, לכאורה שכוח אל הזה, המדבר. אבל דווקא שם, במדבר, אתה קרוב יותר לאלוהים. ואם לשפוט לפי ג'ים מוריסון, סולן להקת  the doors המיתולוגית, המדבר משכר כמו אלכוהול, ממכר כמו סמים, הוא מראה לנפש, מקום מקלט, המאפשר פורקן רוחני לחיי הריקנות הפוריטניים.
אבל אנחנו לא בענייני רוחניות כאן, אלא בענייני אופנה, אם כי ההקדמה והדימויים של מוריסון, באים לגמרי לידי ביטוי בעיצובים ובקולקציות של העונה.
אז העונה אכן בולטת קודם כל הצבעוניות של המדבר- גווני מג'נטה בשילובי כתומים עזים, טורקיזים וכמובן- ז ה ב, טקסטורות והדפסים מזרחיים מובהקים כמו קשמירים ומיני ערבסקאות. בניגוד למראה המונוכרומטי והקולורבלוקי, הדי משמים יש לציין, אליו התרגלנו בחורף האחרון, מציע הטרנד הנוכחי הרבה עניין בדמות פיתולים, קימורים, דיטיילים כמו רקמות, וחרוזים. במזרח כמו במזרח, המשי הוא חובה, כמו גם הכותנה. מחלקת האקססורייז, גם היא נערכת להתאים עצמה לטרנד, ניתן למצוא עגילים בסגנון אוריינטאלי, שרשראות ענק בצבעי ארד וכסף, גם זהב הולך, חרוזים, צמידים רקומים (כן, כמו אלו שהינו קונים בטיילת של אילת או בסיני...), צמידי מתכת ועץ.
הטרנד מושרש בכל מותגי האופנה העממים וכמובן שבמותגי העל. H&M הפליאה לצלם את הקמפיין שלה לעונה בבית חימר אותנטי במרקש, מרוקו, הגדולים כמו אמיליו פוצ'י, אלכסנדר מקווין, פייר קרדן ועוד רבים וטובים התמכרו קשות, כך נדמה, לקסם המדבר, אתם???
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה