יום ראשון, 3 ביוני 2012

god save the queen

The Queen's 60 Diamond Jubilee

אנגליה מציינת הסופ"ש 60 שנות מלוכה למלכה הנערצת אליזבת ה- II. אין ספק שאליזבת', מעבר להיותה מלכת אנגליה, היא גם מלכת סטייל ואייקון אופנה בפני עצמה. קשה להתעלם מהצבעוניות הפסטלית המרהיבה שמלווה את דמותה האופנתית, סטייל מוקפד ומטופח כיאה למלכה הכולל חליפות קלאסיות, שיער בצבע טבעי לבן מסורק בקפידה, שלל מקטורנים ושמלות הוט קוטור, מצנפות וכובעים שובי לב. אז לרגל הארוע קבלו 10 עובדות חשובות על המלכה והאייקון:
 1. היא נולדה ב 21.4.1926 בשם אליזבת אלכסנדרה מארי לשושלת בית וינדזור, ידועה בכינוייה- המלכה האם, המלכה אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת.
 2. הוכתרה למלכה בשנת 1952 בהיותה בת 26, ומולכת על ממלכות חבר העמים הכוללות את הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, ג'מאיקה, ברבדוס, איי בהאמה, ובסה"כ 16 מדינות.
 3. בשנת 1947 נישאה לפיליפ (הו פיליפ!) לאחר שהכירו כשהיתה בת 13 בלבד במשחק טניס, סיפור אהבה גדול צמח והם אף התארסו בחשאי, בהגיעה לגיל 21 נישאו כדת וכדין למרות הגבה שהרים אביה נוכח בחירתה. 72 שנים הם יחד!!!
 4. לאליזבת ופיליפ 4 ילדים: הנסיכים צ'ארלס, אן, אנדרו ואדוארד, הצהובונים באנגליה טוענים כי דווקא אנדרו הנסיך השערורייתי, הוא הבן המועדף על המלכה.
 5. אליזבת חובבת ידועה של מירוצי סוסים, מלבד זאת היא מגדלת כלבים ובבעלותה 16 כלבים מגזע קורגי וולשי.
 6. מה זה Diamond Jubilee ? בתקופת השילטון השנוי במחלוקת יש לציין של האימפריה הבריטית באפריקה ובהודו, נהוג היה לסחור ביהלומי חן, ולשבצם בנזרים, שרביטות, תכשיטים ובשלל אביזרי מלוכה, היהלומים שגודלם יוצא דופן קיבלו שמות מיוחדים, יהלום ה"גולדן ג'ובילי", הוא היהלום הגדול ביותר המעובד הראשון, 545.67 קאראט משקלו (!).
 7. החל משנות ה- 30',  נורמן הארטנל מעצב שהמתמחה בעיקר בסאטן ומשי, הוא "מעצב החצר" של הממלכה. אולם המושכת בחוטים האמיתית בכל הקשור למראה של אליזבת עד לימינו אנו, היא אנג'לה קלי.
 8. לידיעת מבקרים בלונדון- איך תדעו אם המלכה בארמון? דגל אנגליה מונף מעל ארמון בקינגהם מקום מישכנה של המלכה בהיותה נוכחת בו, והוא מורד כשהיא מחוצה לו.
 9. בהשראת דמותה של המלכה אליזבת נוצרו סרטי קולנוע רבים, המוכר והזכור שבהם הוא "המלכה" בכיכובה של הלן מירן, טעות לחשוב שהסרט "אליזבת" בכיכובה של קייט בלאנשט נוצר אף הוא בהשראת המלכה האם הנוכחית, אך הוא נוצר בהשראת סבתה, המלכה אליזבת הראשונה. ובל נשכח שאף ג'יימס בונד המסוקס עבד בשירות הוד מלכותה.
 10. לא סתם קנתה לעצמה המלכה את התואר הנחשק אייקון אופנה, בארונה שמורים לא פחות מ- 5,000 כובעים מעוצבים שונים, אחד מהתכשיטים המזוהים איתה מלבד נזר היהלומים הוא מחרוזת הפנינים הקלאסית.
אנגליה אנגליה... אז כן, אין ספק שהמלכה היא הסמל אולי הכי מזוהה עם ה-UK, עבורי אישית כל המלכות והעושר הזה הם בעיקר קיטש בטעם פיש&צ'יפס... בשבילי אנגליה היא סיד וננסי, ליידי D, הביטלס, איימי ווינהאוס, ו TOPSHOP :)60 Years of Fashion-Forward Color Statements by Queen Elizabeth II


VOGUE. אחד מיני אלפי הסיקורים ואזכורים של אייקון אופנה ושמו אליזבת בירחונים
החולצה עם הקולאג' השערורייתי של ג'יימי ריד שהונצח על עטיפת האלבום של הסקס פיסטולס הכולל את הרצועה "God save the queen"

ג'ובילי מניקור של "דיור"


סיבה למסיבה. איפור, אופנה  ומה לא?
חגיגות מטורפות ב  TOPSHOP UK


ערכת קאפקייק על טהרת הממלכה לכבוד המאורע ומגוון פריטים ייחודיים לכבוד המאורע (לקנא במי שבלונדון כרגע...)  TOPSHOP


2 comments:

 1. אוי בא לי על המניקור המיוחד עם סמל המלכות והצבע הבורדו ההורס הזה. בכלל אני מעריצה את אנגליה על כל זוויותיה. אני מחזיקה מפה של לונדון מעל המיטה בתקווה להגיע לשם מהר כמה שיותר.

  השבמחק
 2. היי גל, לונדון מדהימה!!!!! אני מוכנה לחזור לשם כל שנה. את חייבת להגיע לבקר שם, ומאמינה שתגיעי. בהצלחה!

  השבמחק