יום ראשון, 15 ביולי 2012

The Name Of The Rose

"מעולם לא ידעתי מה היה שם הורד..."

שם הורד. ובאיטלקית כמה יפה: Il nome della rosa הסרט האלמותי והבלתי נשכח של ז'אן ז'ק אנו משנת 1986 בכיכובו של שון קונרי ככומר חכם ונאור, הסרט שהביא אל חיינו (תודה לאל ולסרט!) את הכוכב ההורס כריסטיאן סלייטר בהופעה מדהימה ועוצרת נשימה בתור "אדסו" פרח-כמורה יפהפה וצעיר שמתאהב בורד.
הורד. הורד היא יפהפייה ענייה רעבה, בורה ומלוכלכת אותה רואה אדסו הצעיר לראשונה נוברת בזבל בחיפושיה אחר דבר מאכל ומסתנוור מיופיה, בסצינה הבאה הוא יפגוש אותה גונבת אוכל ממטבח המנזר, המפגש הזה, ישנה את חייו לנצח. האהבה האסורה מתרחשת בין כותלי המנזר בתקופה חשוכה, איומה, מלאה ביצורים מעוותית ושטניים, הלא היא תקופת "ימי הבינים". סופה של אהבה זו ידוע, כי אז, באותם ימים, נחשב יופי לכישוף, ומכשפות סופן שיועלו על המוקד.
אחרי מסע ייסורים מותח, מסתיים הסרט בחורבן, אדסו הצעיר עוזב, וחותם את סיפורו במשפט: "מעולם לא ידעתי מה היה שם הורד..." ומכאן שמו של הסרט כמובן.
אומרים שאין אהבה כמו אהבה אסורה או אהבה בלתי ממומשת, לא בטוח שזה נכון, מה שבטוח זה שאהבה בכל צורה היא מצרך מבוקש ונדיר.
אז בימינו שלנו, ובהקשר שונה לגמרי, בלי כריסטיאן סלייטר (לצערנו) ובאווירה הרבה יותר קלילה, הרשו לי להציג את "שם הורד" גרסת האופנה, רק שכאן יופי הוא משובח ומבורך, ובטח ובטח, א ה ב ה!!!
(יש גם שושנים אבל זו אותה משפחה)


כווווווול התמונות מהבלוג הבועט, צועק, היסטרי, לוהט, עצבני ודורסני : oliveandtaupe

תגובה 1:

  1. אחד הסרטים האהובים עלי. כריסטיאן סלייטר באמת יפיפה שם

    השבמחק