יום שבת, 28 ביולי 2012

Olimpic Fashion

פרוייקט אולימפי מיוחד.

המשחקים האולימפיים הינם חגיגה כלל עולמית, זוהי תצוגת ראווה של האנושות כולה, בה היא מפגינה את עוצמתה, את יכולותיה, ומותחת שוב ושוב את קצה גבול יכולתה. זהו אירוע שאינו עוסק רק בספורט אלא בהיסטוריה, בכלכלה, בהישגים, בדת, גזע ולאום, ולצערנו גם בפוליטיקה. אם יש טעם נפגם אחד בכל החגיגה המרהיבה הזו, זה חוסר ההבנה והיכולת של העולם להתמודד ולהבין את גודל האסון של מאורעות מינכן, חוסר היכולת לקלוט שמדובר באירוע המסמל את הכיעור את תמצית כל הרוע שקיים בעולם בדמותו של הטרור, הטרור שחילל אז וממשיך לחלל את כל יופיו של העולם. וכן, אסון רציחתם של יא הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן, הוא לא רק אסון לאומי של מדינת ישראל, הוא אסון והוא כתם שחור משחור לאנושות כולה. חבל..
חזרה לענייני אופנה. המפגן התרבותי יוצא הדופן הזה המתקיים מידי ארבע שנים, מקבל ביטוי כמתבקש גם בעולם האופנה שמהווה הלכה למעשה ראי המשקף תהליכים ומאורעות היסטוריים כמו גם את משחקי האולימפיאדה.  הפעם הפוסט יהיה ארוך, היות ובחרתי להביא כאן 3 הפקות אופנה במלואן (מתוך רבות שעלו לאחרונה) העוסקות בנושא. העיסוק כפי שתראו הוא אומנותי מאוד, פיוטי, פילוסופי אפילו, 3 הפקות פשוט פנסטסטיות. רק לראות וליהנות:


Olimpic fashion. Regina Feoktistova for Elle Vietnam July 2012
הפקה ראשונה מתוך ELLE וייטנאם, יולי 2012.
בהפקה מככבת הדוגמנית רג'ינה פאוקיסטובה, והיא מציגה את מגוון ענפי התחרות

 Paper Plates | Vogue UK, May 2012
ההפקה הבאה מתוך ווג הבריטי ממאי האחרון נקראת: Paper Plates הפקה שהיא אומנות לכל דבר.
כל ההפקה המייצגת גם היא את ענפי הספורט השונים, צולמה על סט שעשוי כולו מנייר.
דוגמנית: לארה מולן, צילם: טים גוט
  LET THE GAMES BEGIN. Vogue India Olympics July 2012
לקינוח, ההפקה האחרונה, שכשראיתי אותה נעתקה נשימתי (אמיתי), ההפקה המושלמת מתוך ווג הודו האחרון, שנקראת LET THE GAMES BEGIN. ההפקה צולמה על רקע המדבר גם היא מציגה את המשחקים האולימפיים החל מטקס הפתיחה ועד לגמר הריצה,  בערגה מסויימת ובהתרפקות על העבר ועל המורשת העתיקה של המשחקים האולימפיים. שלמות!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה