יום שלישי, 13 בנובמבר 2012

כל כך ישראלי, שבוע האופנה הישראלי

כל כך ישראלי לקיים שני שבועות אופנה ישראלים, לפצל את המעצבים הישראלים לשני מחנות, כי אם הם לא היו חזקים דיים קודם, בואו נעשה הכול כדי להחליש אותם עוד יותר.
כל כך ישראלי להזמין לאירועי אופנה ישראלים רבי משתתפים כמות נכבדת של תקשורת מחו"ל, סלבס למיניהם, וחמישה(!) בלוגרי אופנה ישראלים.
כל כך ישראלי להזמין בלוגרי אופנה שמשקיעים ממרצם ומזמנם שמעשירים, אם תרצו ואם לאו, את עולם האופנה הישראלי, זה שכל הזמן בוכים שהוא בשפל, להשקה, ולחשוב שהם צריכים לומר תודה על שהזמינו אותם. ואם לא די בזה, נעניק לכולם קטלוג מהודר ושי צנוע, ולהם ניתן ורד ופולדר עם תיק עיתונות. ספק אם אותו מעצב בעל שם נהג באותה דרך באורחיו בהשקה שאירגן בבית האופנה המפואר שלו אי שם בצרפת.
כל כך ישראלי...

הרבה דובר ונכתב על הארגון הלקוי של שבוע האופנה, על בעיית הניהול והסדר במקום, אמרו שזה נורא פרובנציאלי... אבל אני אומרת, אנחנו רק בהתחלה, זה מותר, זה נסלח ואפילו לגיטימי. לעומת זאת, חוסר הפרגון, שלא לומר הזלזול, היעדר השיתוף וההכלה, גם אם הם נובעים מחוסר היכרות או הבנה, אינם מתקבלים ואינם נסבלים.
בארצנו הקטנטונת, יש רק(!) כ- 30 בלוגים שעוסקים באופנה, זה תחום שלמעשה רק בשנים האחרונות התפתח כאן, והוא ממש עושה את צעדיו הראשונים, "בחיתולים" ולכן גם מפגר שנות דור אחרי מה שקורה בחו"ל. הבלוגספירה היא עולם של שיתוף, עולם של זרימת מידע וזה מה שכל כך יפה בה, ולכן אני התאהבתי בתחום הזה. אני מאמינה שככל שהשוק הזה יפרח ויצמח אצלנו, הוא יתרום רבות לעולם האופנה ולעולם התקשורת, ויפתח ערוץ נוסף להידברות בינינו לבין עצמנו, ואפילו בינינו לבין העולם. אז בישראל כמו בישראל, כמצופה וכמקובל, במקום לטפח את המעט שיש, רק מוציאים את החשק למי שכבר תורם, ויתרה מזאת, מונעים מאחרים לנסות.
כנראה, שבדומה להרבה תחומים כאן, הסטיילינג לדוגמה, האיפור, העיצוב, הצילום, ועוד רבים וטובים, ולא רק מתחום האופנה, החברה שלנו לדאבוננו, לא מספיק בוגרת כדי להיות פלורליסטית ולקבל מגוון, ובטח שלא לקבל את מי שאינו דומה לאלו שלמעלה, שמחזיקים בעמדות המפתח, בד"כ בעלי האמצעים ו/או הקשרים ו/או שניהם. האם ככה מקדמים תרבות?
העצוב הוא, שכל מי שקורא שורות אלו ומסכים איתי עכשיו, לא יעז להיחשף, שמא אותם בעלי קשרים ואמצעים "יישרפו אותו" זה המונח המקובל בקרב בלוגרים/ות לצערי הרב... העולם הזה חשוב לי מספיק כדי שאשתף בתחושותיי את כולכם,  ואם זה ישנה את גישתו של אחד מפרנסי העיר, הרי שעשיתי את שלי, וזוהי מהותו של בלוג אישי, שיתוף רשמים וחוויות, בלי מגבלות, בלי צנזורה, נטול עכבות. אז אני החלטתי לשתף, לא לפני שהבאתי לכם את התמונות הכי צבעוניות ומעניינות משבוע האופנה הזה, שכן כבר אמרו חז"ל, SHARING IS CARING.

וקצת רוחניות לסיום: אנשים, תפתחו את הלב, את הראש, תיפתחו, החיים לא צריכים להתנהל במגננה מתמדת...


8 תגובות:

 1. פוסט מהטובים שהעלית sis!

  השבמחק
 2. יקירה ראיתי את הפוסט שלך בפייסוק :)))
  אין לי בעיה להיחשף ולהסכים עם מה שכתבת :))) העניין הוא שלא נראה אור בקצה המנהרה כיוון שאנני חושבת שזה עניין זמני של מדינה צעירה. זה עניין תרבותי שמשתקף באופנה, בפוליטיקה, בעסקים, בתרבות ובכל אספקט בחיים בישראל.
  בפוסט האחרון כתבתי מה אני צופה לאופנה ישראלית - את מוזמנת לקרוא :)))
  אנסטסיה

  השבמחק
 3. ביום השלישי מצאנו את עצמנו משתעממות כל כך מהתצוגות שחילקנו את כרטיסי הנותרים שלנו והלכנו לאכול ארוחת ערב טובה.. ודווקא בעניין הבלוגרים, היו הרבה יותר מחמישה.. פשוט חמישה מהם יושבים בשורה הראשונה והשאר בשנייה, אבל דווקא פה הזמינו לא מעט. נעים להכיר אגב.

  יעל ואביגיל

  השבמחק
 4. אין לי מילים, אלא שאת צודקת
  ולכן הדרתי את רגליי מהארוע.
  אם אני לא מספיק טובה ליחס שווה,
  מקומות אחרים שיודעים לכבד יקבלו
  את מאמציי, את כתיבתי ואת אהבתי.

  השבמחק
 5. איך לא הלכתי לשםםם זה נראה כל כך מגניבב
  מוזמנת לבקר גם אצלי♥♥
  \http://www.myfworld.com/

  השבמחק
 6. כל מילה בסלע! מציק ומרגיז אבל אני מאמינה שרק בזכותנו השינוי ייעשה :)
  מוזמנת להיכנס לבלוג אופנה חדש :)

  http://elizabethdotcom2.wordpress.com/

  השבמחק
  תשובות
  1. ליז, יש לך בלוג מקסים! יופי של סטייל. אמשיך לעקוב. הגר

   מחק