יום שלישי, 27 בנובמבר 2012

Drops of Rain


(הפקה: סגנון)

עיצוב תכשיטים זה התחום אולי הלוהט ביותר בעולם העיצוב בארץ, התחום הזה פורח, וכמו אש בשדה קוצים התופעה גדלה ומתעצמת. בכל מכללה, בית ספר או סדנא, מבטיחים ללמד אותנו את רזי המקצוע. עיצוב תכשיטים הוא תחום נהדר כעיסוק נוסף או כתחביב מה שהופך אותו מבוקש עוד יתר. אם טובים יותר או טובים פחות, זה כבר עניין של טעם, מעצבי תכשיטים צצים להם כפטריות אחרי הגשם, התחום הזה שוצף, גועש, שוקק חיים ועשייה, וטוב שכך. כמעט בכל יום אני מתוודעת למעצב תכשיטים חדש, ולא פעם שואלת את עצמי איך שורדים בתוך ים כזה עצום של מעצבים? אין ספק שהמפתח, כמו בכל עיסוק, יצירה או אומנות, זה מקוריות, אותנטיות, הרגש שאתה משקיע ביצירה, אותו רגש שגורם לקהל להזדהות, להתחבר. בתוך ים של תכשיטים שאני רואה ומעצבים בהם אני פוגשת, יש תמיד את זה ש"מדליק לי את הלב"*. באהבה כמו באהבה, כשזה זה, זה נוגע, התחושה שמיד מציפה אותך היא אושר גדול, ואחר כך באה התחושה שאתה מכיר את האדם שמאחורי היצירה, הוא משתקף ממנה, אתה כבר יודע מהן אמונותיו, תשוקותיו, מה על ליבו, ואפילו מהי תפיסת עולמו. אז הפעם, זו שהדליקה לי את הלב היא ליאת.

קוראים לה ליאת טופל, בת למשפחת הטקסטיל רנבי, ליאת עבדה מעל לעשר שנים בעסק המשפחתי, עד שיום אחד, תכשיט סורר (זה כל מה שדרוש לפעמים) הצית אצלה להבה שספק אם תגווע אי פעם. התכשיט של ליאת התפרק, היא בטבעיות עיצבה אותו מחדש, והשאר היסטוריה...
מאז אותו מקרה הספיקה ליאת להקים עסק משלה לעיצוב תכשיטים. המותג נקרא "DAJ DARIA". דריה נולדה מתוך אהבה ליופי, אסתטיקה, ומתוך חשק עצום ליצירה ועשייה. התכשיטים הם שילוב וחיבור בין עולם הטקסטיל ממנו באה ליאת, וסביבו גדלה, לבין עולם התכשיטנות האהוב עליה. כשהחלה לעצב, הבינה ליאת כמה עיצוב ספגה בכל השנים בהן עבדה בעסק המשפחתי (כן, לפעמים זה ממש מתחת לאף), וכשהחלה יוצרת, הבינה כמה השראה יש לה. כל תכשיט שלה הוא חלק ממהדורה מוגבלת ובעל שם ייחודי, ואצל ליאת, גם השמות מיוחדים ומסקרנים, כך תוכלו למצוא דגם שנקרא circulo de la vida, dwass, leper, miss t ועוד.
ליאת מספרת שהתשוקה לעשייה, מעוררת בקרבה את רוח היצירה, היא מאתגרת עצמה בכל פעם מחדש במשחק עם החומרים השונים, ומתרגשת תמיד מהתוצאה הסופית. כמו ליאת גם אני, מתרגשת מהתוצאה הסופית, וכשראיתי לראשונה את התכשיטים של ליאת, התפעלתי ונפעמתי, מזמן לא נתקלתי בכזו אמת, פשטות לצד תחכום, קלאסיקה עם נגיעות של אופנה ורלוונטיות, צניעות מהולה בהמון עוצמה, יש בקולקציה כולה נוכחות וסקס אפיל, היא קצת פאנקית ושובבה ובעיקר מאוד נשית. אני מאוד מאמינה בשילובים בין עולמות, בכל תחום ובכל יצירה, בדומה למוסיקה, קולנוע, ועיצוב לסוגיו, גם אצל ליאת, החיבור בין שני עולמות שהם לכאורה מאוד שונים, הטקסטיל מול המתכת, יוצרים עומק, התכשיטים אינם חד ממדיים, יש בהם הרבה רבדים ועושר. הצלחת הקולקציה הראשונה הנקראת FIRST COLLECTION, הובילה ליצירת קולקציה נוספת, אותה משיקה ליאת בימים אלו ונקראת DROPS OF RAIN בהשראת הגשם הבא עלינו לטובה כמובן, ולטעמי, אין טובה ממנה לחמם לנו את החורף הזה ובטח ובטח את הלב...

את הקולקציה ניתן להשיג  ב"רנבי" שבכיכר המדינה, ה' באייר 30, או בתיאום מראש בסטודיו של ליאת  0544-211-555.
לאלו שלא מתאפקות ורוצות עוד ממש עכשיו, ניתן להתרשם מהקולקציה, להציץ קצת אל מאחורי הקלעים בסטודיו, וליהנות מגלריית תמונות האינסטגרם היפהפיות באתר האינטרנט של המותג, ומומלץ גם לפרגן ולתת LIKE בעמוד הפייסבוק.

*"זה שידליק לך את הלב"- מתוך שירו של אביבי גפן "יומן מסע".

תגובה 1:

  1. מקסים!! קולקציה נהדרת וההגעה שלה לעולם התכשיטנות פשוט מעורר השראה

    השבמחק