יום שני, 12 בנובמבר 2012

MOSCHINO. מכל הלב


הלב יוצא אל תושבי הדרום שנאלצים לחיות תחת אש כבדה בימים אלו, אבל העולם לא עוצר מלכת, ואתמול בתל אביב פעמו הלבבות לנוכח התצוגה הבינלאומית שפתחה את שבוע האופנה בישראל (אחד משניים שמתקיימים השנה) על ידי בית האפנה MOSCHINO האיטלקי.
זה אולי המותג שהכי לא פונה אל לב הקונצנזוס הפאשניסטי הישראלי המצוי. מותג נועז, בעל אמירה מובהקת שהעיצובים שלו יותר דומים לתחפושת פורימית מאשר לאאוטפיט שהגיוני ללכת אתו ברחוב, ואפילו אם זה דיזינגוף. לא בכדי, עושה המותג שימוש בדמויות מצוירות, שימוש גאוני בדמותה של אוליב, אשתו של פופאי הדמות המצוירת, בצלמה עוצב בקבוק הבושם הנצחי של המותג, וכך גם שימוש בדמויות מעולם הקרקס והילדות. הקו מאפיין את הקולקציות עצמן וכמובן את הקמפיינים לאורך השנים. קשה לי לראות את בנות ישראל מתהדרות וצועדות להן בבגדי מוסקינו בקניון, מה שכן, כן אפשר לקחת פריט או שניים ולשלב באאוטפיט במיוחד את האקססוריז המופלאים של בית האופנה, אבל גם הם לא מתאימים לכל אחת, והשימוש בהם דורש תחכום ויצירתיות יתרה. למי שרוצה לראות איך כן עושים את זה, מוזמן להיכנס לבלוג המקסים YA SALAM, וליהנות מהאאוטפיטים שהרכיבה הבלוגרית, בבגדים והאקססוריז של המותג.
בנוסף, בית האופנה מרבה להשתמש באלמנטים גרפיים ובאייקונים, הרבה פסים, נקודות, שפתיים, פפיונים ולבבות. הצבעים תמיד יהיו חדים וברורים, צבעי יסוד, שילובי צבעים מנוגדים, נועזים בהתאם לערכים שחרט על דגלו המותג, אדומים שחורים כחולים.
הגזרות של מוסקינו גם הן מאוד חדות, וברורות, מדגישות את הצללית הנשית, מחויטות ומדויקות להפליא. אני אישית, חולה על המעילים של מוסקינו המעוטרים בכפתורי וחפתי זהב בסגנון הצבאי המרומז המאפיין גם הוא את העיצובים של בית האופנה.
הלב הוא בהחלט האייקון איתו מזוהה המותג יותר מכל, הוא מקשט את האקססוריז, התיקים, החגורות, את הנעליים וגם את הבגדים לעיתים. לא מזמן עלה בדף הפייסבוק של הבלוג דיון על השימוש באייקון הלב באופנה שבא בעקבות פוסט הגרביונים שעלה כאן בבלוג, האם זה קיטש או שיק? פאסה או לוהט? אז מוסקינו לטעמי מלמד אותנו איך האייקון שנחשב עבור חלקנו קיטשי ופאסה, יכול להיות הכי שיקי ולוהט...
אמנם לא הייתי אתמול בתצוגה, אבל אני מכירה את הדגמים מהקולקציה האחרונה כמעט בעל פה, כי היום לשמחתנו, כל העולם מונח בכף ידינו, בחיפוש פשוט באינטרנט. הבאתי לכם כאן מוסקינו בתמונות על רגל אחת, קלילי ומהנה לא פחות. ואם אתם חושבים שפספסתם משהו מליל אמש, דעו לכם שממש ממש לא. MOSCHINO, פשוט תעשו עליו גוגל.

♥ הפוסט מוקדש בלב ענק לתושבי הדרום המופגזים, זה לצערי המעט שברגעים אלו אנוכי יכולה לעשות עבורכם... ♥ 
2 comments: