יום רביעי, 19 בדצמבר 2012

על המסלול, יום שלישי לשבוע האופנה GINDI TEL AVIV

10:00 דורית בר אור

(צילום: אבי ולדמן)

את היום השלישי של שבוע האופנה, פתחה תצוגה צבעונית וססגונית של דודו, הלא היא דורית בר אור, מעצבת ובעלת המותג Pas Pour Toiהתצוגה התנהלה לצלילי השיר המקורי של דלילה משנות ה – 60 כשעל המירקע דורית עצמה מחקה את המקור משנות השישים בליפ דפ משעשע. דומה שדודו, שספגה ביקורות לא מעטות על השאלת גזרות הגלביה ועל השימוש הרחב מידי בהן בקולקציות שלה, מזערה את נוכחותן וחבל. הקולקציה הנוכחית מושפעת כאמור מאופנת שנות ה- 60' המופלאה, כך, נראו על המסלול הרבה גזרות מתרחבות, עושר של בדים, בדי שיפון ומשי משוחררים, וצבעוניות בסיסית בעיקר- אדום לוהט, ירוק, ולבן. הדוגמניות אופרו וסורקו בהתאם, ונראו כמעין בובות מה שהתאים לסגנון, יעל רייך החברה המוכשרת של דורית פתחה את התצוגה בהליכה מקצוענית מעוררת כבוד על המסלול, הקולקציה, כמו דודו עצמה מעניינת ומסקרנת, סך הכול מהנה וראוי.
12:00 דורין פרנקפורט


לפי השם או הקונספט שניתן לתצוגה, ניתן ודאי להבין שקולקציית קיץ 2013 של דורין פרנקפורט עוסקת בניגודים, בחברה הישראלית על רבדיה והאינטרפרטציה של המעצבת לחברה ולנוף הישראלי. ואכן, על המסלול הציגה המעצבת דגמים שעוסקים בתמצית הישראליות, עושר של בדים מבריקים, נוצצים, זהובים לצד כתום מזרח תיכוני, הדפסי פרחים ומשבצות. הגזרות מכבדות בעדנה את הגוף הנשי, בפרופורציה מדויקת בין חשוף וחצוף ובין אלגנטי ומסוגר. על המסלול הוצגו בגדי קז'ואל וערב, וה"מוזה" של המעצבת, אביה בן דור הפציעה בשמלת ערב שחורה קלאסית. מרגישים כי בפרנקפורט מוטבעת ישראליות שורשית ואהבה אינסופית לכל המאפיין אותה, הכלה וקבלה של הטוב והרע, וזה תואם במדויק לקונספט "רוקוקו בת ים". תצוגה מכובדת ובהחלט ראויה להערכה.


14:00 שוגר דדי


SUGAR DADDY, מותג פרי עיצובן של שתי מעצבות ישראליות צעירות, מותג צעיר, אורבאני ושאפתני. על המסלול צעדו זה אחר זה דגמים על טהרת הניטים, פרנזים ועור שחור. הדגמים מאוד מגוונים, החל מאאוטפיטים המורכבים מגופיות כותנה, דרך שמלות קוקטייל וסיים בשמלות ערב מנצנצות. המעצבות שילבו בקולקציה טכניקה של קאטים שהיא מאוד פופולארית היום, בעיקר בדגמי העור, מאוד הולמת את הרחוב הישראלי תל אביבי. לצד הצבעוניות הגראנז'ית והרוק גלאמית שהוצגה, הוצגו גם מספר דגמים בזהב מטאלי, והדפסים גיאומטריים. מעניין.
צילום ועריכה: הגר טהר לב

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה