יום ראשון, 24 בפברואר 2013

כך היינו. אחיות, תחפושות וזכרונות


הרבה לפני האייפון, והפוטושופ, האינסטגרם והפייסבוק, הרבה לפני דורה והלו קיטי ופוקימון, בזמנים שבהם לא ידענו אפילו מה זה שוטרת סקסית ובטח שכשחשבנו על דבורה היא מעולם לא לבשה חזייה קצרצרה זו היתה פשוט הדבורה מאיה. בימים של פתקים בשיעור, וקריאות מהחלון, בלי אסמסים, בלי צ'אטים, בימים שעוד היינו כולנו תמימים, אז, כשחגגנו פורים זה נראה כך: הכנות של חודשים, אימא תופרת, מודדת, משרטטת, קונה בדים וגם תכשיטים, כובעים, כפתורים וחרוזים, פורים בבית הספר זו חגיגה, ומותר להתאפר שזה בכלל שיא בשביל בנות. וביום שלמחרת תיעוד אצל הצלם, רק שבועות אחר כך נראה את התוצאות, ואין פילטרים ואי אפשר לראות במקום ולתקן או לשחזר. ושבועות אחר כך, כשמגיעים האלבומים, אלבומי קרטון עם איורי פורים, ליצנים, מוקיונים, ונסיכות נאיביות, ההתרגשות בעיצומה.
אני מביטה בתמונות מאז, וריח של אודם אדום עולה באפי, ואני חושבת לעצמי שוב, איזה אמא יש לי, כמה מוכשרת, כמה אוהבת וכמה טובה. היום יותר מתמיד, כשגם לי יש ילדים, אני מבינה, שההשקעה, וההקרבה האינסופית לטובתנו, אינה עניין של מה בכך וזה ממש לא מובן מאליו. אלבומי הקרטון של פורים היום כבר מצהיבים, אבל התחפושות שאמא תפרה עדין במיטבן, הולי הובי, צוענייה, ליידי, הדרדסים... אני וסיס, תמיד מתוקתקות ומושקעות. וכך זה נראה, צילומים אותנטיים, כך בדיוק הם נשמרים בבית הוריי, ובקושי רב הצלחתי לחלץ אותם מידיה של אימי...
פורים שמח!
הגר
1984, אני דרדסית. אמא מאלתרת שיער בלונדיני בימים שעוד לא היו שלל פיאות

1984, חגית דרדס גנדרני


1985, אני מיני מאוס
1986, הולי הובי, התחפושת שהקדימה את זמנה
1987, חגית (עד היום) נסיכה, אני נערת הרמון

1988, חגית סוכרייה, ואני צוענייה
1989, אני קשת בענן, התחפושת הכי מקורית. וסיס ברבי, וכשמצוקת הפיאות בעיצומה, משתמשים בפיאה של ליצן


1990, חגית ליידי ואני קליאופטרה

1990. לו לקליאופטרה היו תלתלים, כך היא נראתה כנראה

4 תגובות:

 1. איזה פוסט מקסים!!
  ידעתי שיהיה שווה לחכות לו בקוצר רוח:-)
  מחמם את הלב ממש יקירתי!
  ואמא שלכן - פשוט אלופת האלופות! איזו השקעה ואיזה כשרון!!! מדהים! אין מילים לתאר עד כמה.
  נשיקות יקירה <3

  השבמחק
 2. אין דבר שאני יותר מודה לאמא שלי עליו מהתחפושות שהיא הכינה לנו לפורים, מול כל התחפושות הקנויות המזעזעות התחפושת שלי ושל אחיותיי תמיד הייתה הכי יצירתית והכי יפה. התחפושות שלך ושל סיס נראות סופר-מושקעות, אמא שלי לא הגיעה לכזאת רמה של השקעה, כל הכבוד לאמא שלכן!!

  השבמחק
 3. מה לגבי קניית תחפושות מאלי אקספרס? אשמח להמלצות או דיס המלצות

  השבמחק