יום ראשון, 29 בספטמבר 2013

אני בשוק


החג הזה היה ממש ממש ארוך, הוא גרם לי לחשוב, ולתהות, ולהרהר והרבה. לפעמים נדמה לי שמרוב פחד מזה שאני לא מודעת למשהו בי, אני מידי מודעת וזו בעיה אפילו חמורה יותר... בן הזוג שלי אמר לי שכדי לחזור ל"שפיות" אני צריכה לכתוב. אז הנה אני חוזרת לכתוב, אחרי החגים, אחרי הסערה.
בחרתי לכתוב על חוויה קסומה שחוויתי במהלך החופשה ואני מאוד ממליצה לכולם, ביקור בשוק מחנה יהודה ובעיר העתיקה בירושלים. הרבה זמן שלא היתי בירושלים, וזה גרם לי להתגעגע. ביקשתי מבן זוגי לקחת אותי לטיול עם ניחוח אותנטי ברחובות ירושלים. ואיזה זמן טוב מחג הסוכות לטיול שכזה? 
אחר הצהריים יצאנו, בסביבות השעה 15:00, ב 16:00 לערך הגענו לשוק, חונים בחניון הסמוך ונכנסים מיד לסמטאות הגדושות כל טוב. תבלינים, ודגים ובשר, וגבינות, פירות וירקות כמובן, חלבה, מכל מין וכל סוג כאלו שאפילו לא חלמתם שיש, ובארים ומסעדות, התרגשות והתחדשות, הריחות הטעמים הכל מתערבל לכנות מפתיעה ומרגשת. שפע מסעדות השוק הטרנדיות מזמין, וגם אנחנו ככל המבקרים, אחרי שעברנו בכל הסמטאות, כולל ביקור ברחוב המיתולוגי "רחוב האגס 1", רכישת סוגי תבלינים ומעדנים, התיישבנו במסעדה מקומית שנקראת כמה מפתיע "מעורב ירושלמי". כשברקע תפילות מבית הכנסת הסמוך, אכלנו, כמה מפתיע, מעורב ירושלמי. בחוסר נקיפות מצפון מצידי הראוי להערצה, אכלתי את המנה שלי עם פיתה ועם צ'יפס! שווקים, תמיד הם עושים לי את זה, מוציאים את הצד הארצי שבי, המציאותי האמתי, שלצערי הפך לצד החבוי, גם שם בשוק תהיתי, מתי נעלם חתול הרחוב שבי, לאן, והאם עוד ישוב? נזכרתי בטיול להודו, ארץ השווקים, גם שם, כל ביקור בשוק וההתחככות באנשים האמיתיים ובהתנהלות הכה פשוטה היומיומית ריגשה וריתקה אותי, וגם אחרי עשרה שווקים לא שבעתי... כך גם כאן, וכשסוף סוף ניאותנו לעזוב את השוק שהחל מתרוקן מקונים לעת ערב, עברנו לביקור בשדרות ממילא האזור המחודש. הנוף מהמכונית עוצר נשימה, מגדל דוד והחומה מוארים ברקע, והמון אדם שיצא לבלות את חג הסוכות שמח ונינוח מטייל ברחובות. חנינו בחניון הצמוד וטיפסנו במעלה מדרגות המדרחוב המפואר, ובו שפע של חנויות, בתי קפה, מסעדות, מופעי רחוב ואטרקציות לרגל החג. לכותל לא הגענו כי נהיה קצת מאוחר, אז יש לנו סיבה טובה לחזור בקרוב. וכך, אחרי קפה טוב בקפה "רימון" שהותיר אותנו ערים לאורך הנסיעה חזור, שמנו פעמינו לכיוון הרכב, הגענו עייפים, אך מאוד מאד מרוצים.
שתהיה לכולנו חזרה לשגרה נעימה,
הגר


מה לבשתי?
ז'קט- ZARA / זארה
חולצה- H&M עונה שעברה
שרשרת "בושם"- H&M עתיקה(!!!)
ג'ינס בויפרינד ZARA / זארה
תיק צד- ניין ווסט / NINE WEST
נעלי לאופרס מנומרות- מחו"ל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה