יום שלישי, 15 באוקטובר 2013

למה כובעאתמול נערכה הפתיחה של שבוע האופנה חולון. לכבוד השתתפותו של סטיבן ג'ונס, כובען העל, נחגגה הפתיחה בסימן כובעים
סטיבן ג'ונס, מעצב הכובעים המפורסם, שעיצב כובעים לאייקוני אופנה כמו הנסיכה דיאנה, ליידי גאגא, ביונסה, גוון סטפני, בוי ג'ורג' ועוד, יציג בשבוע האופנה תערוכת כובעים ייחודית תחת השם "סטיבן ג'ונס. ראשים מפוסלים". ג'ונס, נחשב לזה שניער את האבק מתחום הכובענות והפך אותו לאביזר אופנתי נחשק וייחודי בעזרת שימוש בחומרים מקוריים וסגנון שמצליח לשלב בין מעודן ומלוטש לקפריזי ורדיקלי. במהלך הקריירה המקצועית שיתף פעולה עם מעצבי על כגון טיירי מוגלר, ויויאן ווסטווד וג'ון גליאנו והפך את הכובעים לשחקן מרכזי על מסלולי תצוגות אופנה ותערוכות אופנה. עבור תערוכה ייחודית זו בחר מעצב הכובעים סטיבן ג'ונס עשרים כובעים מיוחדים מתקופות שונות בקריירה שלו, כובעים שחולקים תכונות פיסוליות עם המבנה בו הם מוצגים.
כחלק מקונספט ה"כובעים" נתבקשו משתתפי האירוע אמש להקפיד על קוד לבוש אלגנטי+ כובע, ההיענות היתה מדהימה, שלל כובעים בכל צורה וסגנון נראו שם, ולמרות שזה הרגיש קצת כמו מסיבת תחפושות, היה בזה קסם, והרגיש כמו אירוע שחורג מאירועי אופנה קונבנציונאליים.
גם אני חבשתי כובע לאירוע, האמת שממש היססתי לגביו, אני חולת כובעים, ויש לי מהם המון, אבל כשזה לא בחורף, ולא עם בגד קז'ואל, חששתי להיראות בתחפושת, ובייחוד עם כמות האיפור שאני לא מורגלת בה שמחייב אירוע ערב, הרגשתי ממש בדרך למסיבת פורים... עם זאת, מי כמוני אוהבת את חג פורים, ועם שכנוע קל של החברה הסטייליסטית האלופה נירית, החלטתי לזרום. בחרתי בכובע וינטאג' שחור עשוי לבד רחב שוליים, כובע פלופי קלאסי, לא פורימי מידי, עם זאת מספק את הדרמה הדרושה. הגעתי עם סיס כמובן, התרשמנו מאוד מהפופאפ בוקס שבמתחם (עוד על הפופ אפ בוקס, כאן). גם תערוכת הכובעים מיוחדת, מראה שלא רואים כל יום, עם הרבה גלאם של מעבר לים. אירוע פתיחה בהחלט מרשים שיש לצפות כי יהווה יריית פתיחה לשבוע אופנה מוצלח ומהנה.
ולסיום, המלצה. במסגרת שבוע האופנה בחולון, מקיימת רשת H&M תחרות מיחזור אופנה שמטרתה לפתח את נושא הקיימות בעולם האופנה העכשיווי. כידוע, קיימות היא חלק בלתי נפרד מהאג'נדה של הרשת. כחלק מזה, מקיימת הרשת תכנית מיחזור לפיה לקוחות יכולים למסור בגדים משומשים וישנים בחנויות תמורת החזר כספי סמלי. בכל שנה טונות של טקסטיל נזרקים יחד עם הפסולת הביתית. כ 95% מהבגדים, בהתאם למצבם, יכולים להוות מקור לשימוש חוזר, ללבוש חוזר ולמחזור. ברוח פרויקט המיחזור, הסטודנטים הנבחרים מבתי הספר לעיצוב שישתתפו בתחרות בשבוע האופנה חולון, בחרו פריט לבוש מארונם, תיעדו אותו וימחזרו אותו ליצירת פריט אופנה חדש לגמרי. לכל מתמודד יוקדש פרק זמן קצר להצגת הפרויקט, ההשראות, תהליך העבודה והמוצר המוגמר בפני פאנל שופטים מכובד ביניהם מרגרטה ואן דן בוש- היועצת הקראטיבית המוערכת של H&M  וקטרינה מידבי, ראש מחלקת אופנה וקיימות המגיעות משוודיה כאורחות כבוד לכנס האופנה בחולון. לזוכה התחרות יוענק פרס מטעם H&M הכולל נסיעה לשוודיה וביקור במטה H&M העולמי.

התחרות תתקיים ביום ד' ב- 16 באוקטובר ב- 9:30 באודיטוריום מול קהל. הכניסה חופשית! יש לשריין מקום בטלפון: 03-5021552

כובעים ונשיקות,

הגר


מה לבשתי?
אוברול- קסטרו / CASTRO
כובע וינטאג'- FASHUNTER.CO.IL
נעליים- ניין ווסט / NINE WEST  (עונת עבר)
תיק- מאמסטרדם
שרשרת- נרכשה ביריד הדרסקוד בשנה שעברה

2 comments:

  1. את נראית מדהים מותק!!!
    ממש יפה לך הכובע שמשתלב נהדר עם הלוק המהמם.
    וגם "כמות האיפור שאת לא מורגלת אליה" לא נראית כבדה אלא מאוד מחמיאה :-)
    נשיקות מותק <3

    השבמחק