יום שלישי, 7 בינואר 2014

דג שחור


השבוע צפיתי עם ד"ר דוליטל הקטן שלי בסרט הדוקומנטרי "דג שחור", הילד פשוט הכריח אותי לשבת ולצפות, הוא ביקש והפציר עד שנכנעתי, למרות שלא ממש התחשק לי לעזוב את עיסוקיי לטובת 50 דקות דוקומנטריות, התיישבתי תוך שאני מתנחמת בכך שזה עוד קצת זמן איכות עם הילד. ובכן, כמו שקורה הרבה מאוד פעמים, הודיתי בטעות, והודיתי לו, לבן שלי הרגיש אוהב החיות, כי לטובת צפייה בסרט הזה שווה לפנות לא רק 50 דקות, אלא גם הרבה יותר, ומכל עיסוק, חשוב ככל שיהיה. סרט חשוב, מרתק, שמאיר באור לא מחמיא במיוחד את כולנו, את בני האדם, את המין האנושי. אותי, כמו את רבים אחרים ברחבי העולם, הסרט פשוט טלטל, המשכתי לבהות במסך עוד הרבה אחרי שתמו הכתוביות, ודמעות בעיניי... הסרט מגולל את סיפורו של טיליקום, ליוויתן אורקה בגודל יוצא דופן שנלכד בגיל צעיר באוקיינוס, הופרד ממשפחתו, והועבר למטרות שעשוע אל פארק מים ראוותני, בסרט מתוארים מקרי תקיפה של לווייתנים את מאמניהם, וגם מספר מקרי מוות מצערים, כשברקע נשאלת השאלה איך קורה שחיה כה מפותחת ורגשית, יונק כה אינטלגנט, אולי אף יותר מאיתנו בני האדם, מגיע למצב של תקיפה עד כדי הרג. אתם בוודאי כבר מנחשים את התשובה, כן, זה תמיד אנחנו, בני האדם, שהורסים כל חלקה טובה של טבע לטובת בצע כסף.
לא מזמן קראתי ציטוט מעניין של גארי יורופסקי באחת מהרצאותיו הרבות לעידוד טבעונות. אז מסתבר שהעולם לא יוכל להתקיים ללא דבורים, אולם ללא בני אדם שכורתים, ולוכדים, ובונים, ומזהמים, העולם יתקיים הרבה יותר טוב... חומר למחשבה.
ובתזמון מושלם, מפרסם בית האופנה MULBERRY קטלוג תיקים משגע כמיטב המסורת, בכיכובה של קארה דלווין וכמה מידידיו הטובים של האדם, בעלי חיים לסוגיהם. ואילו בלוג האופנה העולמי המוביל THE MAN REPELLER (מי שלא מכיר, נא להקליק כאן!), מפרסם השבוע בהקשר זה פוסט על הקשר שבין עולם האופנה לחיות כפי שמתבטא בצילומי אופנה לאורך השנים, עשרות תמונות מרהיבות, את חלקן הבאתי כאן, אך ממליצה בחום להיכנס ולראות את כולן פה בלינק.
והכי הכי חשוב...לכו לראות את הסרט!

אהבה, חמלה, נשיקות, 

הגראין תגובות:

הוסף רשומת תגובה