יום שני, 30 ביוני 2014

QUEEN B


מזמן לא יצא לי להתרגש מקולקציה של מעצבת ישראלית. בתוך ים של שכפולים, ים של מסחריות וחוסר תעוזה, מצאתי קרן אור, מצאתי את קולקצית אביב-קיץ של המעצבת ענבל מימרן אותה היא מציגה תחת המותג שלה HONEY B.

ענבל היא בעלת המותג הקסום HONEY B. את ענבל אני מכירה כבר זמן מה, היא התארחה אצלי בבלוג במדור "פרגון אופנתי" ויצא לנו לשתף פעולה מספר פעמים. זוהי שנת האופנה הרביעית שהיא פותחת, ומתוך ההיכרות שלי עם ענבל אני יכולה לומר שהקולקציה הזו משקפת אותה בצורה אמיתית וכנה, קולקציה בעלת רבדים, עמוקה, פורצת את גבולות העדר המוכר כל-כך בתעשייה, לא מנסה להתייפייף ובטח לא להתחנף. ענבל רצה למרחקים ארוכים, נאמנה לעצמה, לתפיסת עולמה, והיא יוצרת נפלאה בעיניי.

העונה מציגה ענבל קולקציה מיוחדת, אדג'ית אבל שתתאים לכל אחת, קולקציה עם אמירה אבל לבישה וקומוניקטיבית, משלבת טרנדים אך עדין נקייה וקלאסית, נועזת אבל לא צעקנית, רגישה, חשופה אך רחוקה מלהיות פרובוקטיבית. בקולקציה גזרות נינוחות, שילוב בדי כותנה, טישיו לצד שכבות רשת ואורגנזה בטקסטורות והדפסים מעניינים שוברי שגרה. מוטיב חוזר בעיצובים של ענבל הוא המבנה הגיאמטרי, הפעם בחולצות, ושמלות טוניקה, מה שלדבריה מחלק את גוף האישה בצורה נכונה כך שיחמיא לה באופן מקסימלי. טווח המידות מתחשב ונע בין 38-48.
אין כאן דגם אחד שלא היתי שמחה להתחדש בו, בשמלה השחורה השקופה, בחולצת פרינט הג'ירפה שאני אישית כה אוהבת וכתבתי עליו כבר כאן בעבר, בשמלות ובחולצות הא-סימטריות המתוחכמות, בחצאית הקלוש הגבוהה המנומרת שמעניקה צללית נשית נהדרת, בחולצת ההדפס המוזהב "QUEEN B", ובכובע הקסקט שמשלים כל הופעה ומעניק נגיעה אורבאנית, כל דגם קולע.
הקטלוג שיצרה ענבל ומלווה את הקולקציה תואם לה ומייצג אותה בצורה מושלמת, החל מבחירת הדוגמנית ה"נון-דוגמנית" שמעניקה מימד ריאליסטי, דרך האיפור, הסטייל האבזור, ועד בחירת השיר שמלווה את הקליפ, הנאה צרופה שנותנת תחושה שמישהו ישב וחשב והשקיע עד הפרט האחרון.
ענבל מספרת כאן סיפור, והרי בזה מדובר בעיצוב, באופנה. לעיתים קרובות אנו טועים לחשוב שאופנה או סטייל הם עניין של בגד, תכשיט, או נעלים, אבל אופנה היא הרבה מעבר לכך, מדובר בסיפור בעל התחלה, אמצע, סוף, וכמובן שיש גם סיפורי המשך... ובמקרה הזה אני כבר מחכה לסיפור ההמשך.

דבש, מלכות, נשיקות,

הגר
להשיג בחנות הסטודיו 
אברבנאל 49, תל אביב
ימים ב'-ה' 12:00-19:00
ימי שישי 10:00-15:00 
ובחנויות אופנה נבחרות
ענבל מימרן – 0522426356

צילום: שני סקרלט קגן
צילום ועריכת סירטון קולקציה: אלדד קרין

2 comments: